Medinių grindų pasirinkimas – ką pataria specialistai?

Medinės grindys žavi savo subtilumu ir elegancija. Dizaineriai teigia, kad tinkamai priimtas sprendimas taps svarbiausiu interjero akcentu, kurs visos gyvenamosios erdvės nuotaiką. Tiesa, medinių grindų pasirinkimas nėra toks lengvas darbas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kad būtumėte patenkinti grindų ilgaamžiškumu ir praktiškumu, pateikiame svarbiausias specialistų rekomendacijas.

Kodėl medinės grindys?

Svarbiausias medinių grindų privalumas – jų perteikiama nuotaika. Medinė apdaila suteikia daugiau šilumos, jaukumo ir harmonijos. Be to, natūraliu medžiu malonu vaikščioti basomis, tokios grindys yra šiltos net šaltu oru. Žinoma, siekiant aukštos kokybės ir ilgaamžiškumo, būtina rinktis patikimą gamintoją ir rinkoje vertinamą pardavėją, kuris atsako už savo darbų kokybę. Kitaip sakant, norint įsigyti kokybiškas grindis, reikėtų nepagailėti laiko pardavėjo paieškai.

Kaina

Domus galerijos pasiūlymaiKiekvienam pirkėjui svarbus kriterijus – medinių grindų kaina. Individualiu atveju parketlenčių kainą lemia jų plotis (platesnės yra brangesnės), paviršiaus apdirbimas (pigiausios yra šlifuoto paviršiaus), šakų kiekis (švaresnės parketlentės kainuoja daugiau) ir spalva (kuo sunkiau išgaunama spalva, tuo parketlentės bus brangesnės). Natūraliai, kuo aukštesnė klasė, tuo brangesnės grindys. Iš kitos pusės, mokėdami daugiau, džiaugsitės tolygesnėmis, vienodesnėmis, estetiškesnėmis grindimis. Visais atvejais specialistai rekomenduoja rinktis kokybišką ir ilgaamžį produktą.

Patvarumas ir ilgaamžiškumas

Būtina įvertinti ir medinių grindų patvarumą. Manoma, kad tvirčiausia danga gaminama iš ąžuolo medienos, tačiau ekspertai teigia, kad daug lemia ir parketlenčių paviršiaus padengimas. Dažniausias sprendimas – dengimas natūralia alyva su kietuoju vašku arba dengimas laku. Pastarosios iki pirmo nusidėvėjimo tarnauja apie 5–10 metų, tačiau jų atnaujinimas yra gan sudėtingas ir brangus, kadangi reikia nušlifuoti laką (iki pliko medžio) ir tik tuomet grindis dengti nauju lako sluoksniu. Alyva dengtos parketlentės turi būti atnaujinamos kas 5 metus, tačiau pati procedūra nėra nei labai brangi, nei sudėtinga.

Spalva ir raštas

Rinkdamiesi medines grindis, įvertinkite jų stilių. Unikalūs Domus galerija grindų dizaino sprendimai atitiks individualius pirkėjų poreikius. Visais atvejais siūlome nesivaikyti madų ir didžiausią dėmesį skirti savo poreikiams bei namų stiliui. Tiesa, primename, kad šviesūs atspalviai vizualiai didina erdvę, o tamsūs – ją sumažina. Be to, jei pirmenybę skiriate jaukumui, ramybei ir harmonijai, venkite itin intensyvių tonų. Siekiant erdvei suteikti daugiau natūralumo, rinkitės medienos raštą išryškinančias grindis. Jeigu ieškote žaismingumo ir įvairovės, eksperimentuokite grindų formos variantais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *