Kadangi karantinas jau baigėsi ir sienos po truputėlį atsidarinėja, vis daugiau ir daugiau tautiečių pradeda dairytis į užsienį. Ne paslaptis, jog daug lietuvių dabar išgyvena sunkų laikotarpį – daug žmonių visiškai prarado savo darbus, dar daugiau nukentėjo nuo sumažėjusių atlyginimų. Tai ypač aktualu tiems, kurie turi įsipareigojimų bankams, pvz. būsto paskolą ar vartojimo kreditą. Darbas užsienyje gali tapti vieninteliu variantu, gelbėsiančiu iš šios duobės.
Kokias šalis Lietuviai dažniausiai renkasi emigracijai?
Visi geresnio gyvenimo ieškotojai ar tiesiog žmonės vykstantys užsidirbti trumpam siekia to paties – kuo geresnio atlyginimo. Būtent dėl šios priežasties vienos šalys tampa populiariais maršrutais, kai tuo tarpu kitos – vengiamais.
Neabejotinas lyderis tarp visų užsienio valstybių, į kurias važiuoja lietuviai, yra Didžioji Britanija. Preliminariais duomenimis skaičiuojama, jog šioje šalyje gali gyventi per milijoną gyventojų iš Lietuvos. Skaičius iš tiesų įspūdingas. Tam yra keletas priežasčių. Darbas užsienyje pats iš savęs nėra lengvas, o kur dar kultūriniai skirtumai ir kalbos barjerai. Tai, jog Didžiojoje Britanijoje visi kalba angliškai, yra didžiulis privalumas. Daug žmonių plūsta į tą šalį žinodami, jog galės susišnekėti ir neprapuls net patekę į keblią situaciją. Dar vienas svarbus aspektas – darbo užmokestis. Šioje šalyje darbo atlygis yra du ar net tris kartus didesnis nei Lietuvoje, todėl sutaupyti tikrai galima. Tiesa, būsto nuoma šioje šalyje taip pat nėra iš pigiųjų, todėl užsidirbti išvažiavę lietuviai dažnai kooperuojasi ir gyvenamąsias vietas nuomojasi kartu.