Miegas yra vienas iš svarbiausių veiksnių auginant sveiką ir laimingą kūdikį. Kadangi naujagimiai ir mažyliai didžiąja laiko dalį praleidžia gulėdami ar miegodami, tai ypač svarbu sukurti jiems tinkamą miego aplinką, o vienas iš esminių elementų, kuris gali padėti užtikrinti miego komfortą ir saugumą, yra kūdikio miegmaišis. Taigi, ką turėtumėte žinoti rinkdamiesi kūdikio miegmaišį? Atsakymai – toliau.
Pasirinkimas pagal sezoną
Kūdikio miegmaišis yra daugiau nei saugus sprendimas mažylio miegui. Miegmaišis turi atitikti kūdikio kūno temperatūros reguliavimo poreikius, todėl rekomenduojama atsižvelgti į sezoną ir rinktis skirtingo storio bei medžiagos miegmaišius. Vasaros miegmaišiai dažniausiai yra plonesni ir pagaminti iš lengvos medžiagos, kad būtų užtikrinta pakankama oro cirkuliacija. Žiemai geriausia rinktis šiltesnį miegmaišį, kuris apsaugos kūdikį nuo šalčio ir išlaikys šilumą. Gamintojai irgi įvertina šį kriterijų, todėl vaikiškų prekių parduotuvėse, pavyzdžiui, tokiose populiariose ir dėl gaminių kokybės aukštai vertinamose kaip „Smėlinukas“ ar kitose, nesunkiai rasite įvairios sudėties miegmaišių kūdikiams.
Vasarai reikia lengvo ir labiau orui laidaus miegmaišio, kuris užtikrintų kūdikio komfortą ir padėtų išvengti perkaitimo. Vadovaukitės populiariausia rekomendacija renkantis miegmaišį vasarai – jis turi būti tinkamos (natūralios) sudėties, pavyzdžiui, pasiūtas iš medvilnės, bambuko pluošto ar merino vilnos. Medvilnė yra natūrali ir lengva medžiaga, kuri leidžia orui cirkuliuoti ir padeda reguliuoti kūno temperatūrą. 100 % organinės medvilnės miegmaišiai yra geriausias pasirinkimas vasarai. Bambukas yra antras pagal populiarumą pasirinkimas vasaros miegmaišiui, nes ši medžiaga – švelni ir maloni kūnui, ji taip pat turi gerą oro laidumą. Gali atrodyti keista pasirinkti vilnonį miegmaišį vasarai, tačiau merino vilna yra natūrali ir orui laidi, ji gali puikiai reguliuoti kūno temperatūrą, taip pat išsiskiria antibakterinėmis savybėmis. Taigi svarbiausia pasirinkti plonesnį ir lengvesnį miegmaišį vasarai, kad būtų užtikrinta pakankama oro cirkuliacija ir kūdikio vėsinimas miego ar poilsio metu.