Kodėl verta augalus tręšti durpėmis

Jeigu imatės sodininkystės, galbūt jau svarstote, ar Rekyva durpės galėtų būti gera jūsų sodo ar daržo trąša. Daug žmonių kaip pagrindine trąša mielai renkasi būtent durpių substratus, ypač tie, kas vertina ekologiją.

Ekologiškas produktas

Durpės iš RekyvosTaigi, kaip minėjome, Rekyva durpės yra, visų pirma ir geriausia, ekologiškas būdas tręšti savo augalų oazes. Durpės susiformuoja per daugybę metų supelkėjusiose vietose. Jos yra natūralus žemės sluoksnis. Jos susideda iš įvairių žuvusių, puvusių ir džiuvusių organinių atliekų: augalų, šaknų, netgi mirusių gyvūnų. Visa tai yra natūralios ekosistemos dalis. Lietuvoje yra nemažai durpynų, kur kasamos durpės. Jos būna skirtingų rūšių. Kai kurios labai gerai tinka kurui, kitos idealiai tinka trąšoms gaminti. Durpių substratai būna sumaišyti su kitomis natūraliomis ir labai geromis augalams medžiagomis. Taigi, su jomis galite ir prastą žemę paversti derlinga, o svarbiausia, nebus pridėta jokių chemijų. Juk dažniausiai tuomet, kai mus pasiekia koks nors vaisius ar daržovė iš prekybos centro, ilgai juos plauname po čiaupu. Mes nebijome, kad kas nors juos apčiupinėjo. Tiesiog žinome, kad jie buvo purkšti kažkokiomis chemijomis, ir tai sukūrė blogąjį sluoksnį. Gal ta chemija padėjo išnokinti daržovę, gal leido jai išaugti tokiai didelei, tačiau ji tikrai neturėtų patekti mums į skrandį. O štai tuomet, kai sodai ir daržai tręšiami durpėmis, jokios chemijos ir su padidinimo stiklu nerasi.

Nebrangios trąšos

Kitas privalumas, dėl ko verta rinktis durpes kaip trąšas – tai jų kaina. Dėkingas mūsų reljefas suteikia bent jau tokių gėrybių kaip iškastinis kuras – durpės. Kurios taip pat naudojamos ir trąšoms. Tad šis lietuviškas gaminys, subrandintas mūsų giriose ir pelkėse, nekainuoja daug.

Neturi nemalonaus kvapo

Jeigu lyginsite įvairias natūralias trąšas, teks rinktis iš tokių, kurios skleidžia ne patį geriausią kvapą, ir iš šių trąšų – durpių. Veikiausiai labiau norėtumėte, kad jūsų laukai kvepėtų tomis daržovėmis, kurios ten brandinamos, o ne nemaloniai atsiduotų trąša. Jeigu tręšiama mėšlu ar kitu dvokiančiu dalyku, pavyzdžiui, kompostu, kvapas tikrai yra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *