Archyvas: spalio 2022

5 patarimai, kaip sumažinti sauskelnių keitimo skaičių

KūdikisReguliariai keiskite kūdikio sauskelnes Svarbu reguliariai keisti kūdikio sauskelnes, kad išvengtumėte bėrimų ir infekcijų. Nors naujagimiai šlapinasi retai (maždaug 5-8 kartus per dieną), jie išskiria mekonijų – juodą medžiagą, kuri yra šalutinis vaisiaus vandenų produktas. Kadangi jie dar nesituština, ši medžiaga lieka jų pilve, laikui bėgant jos tūris didėja ir sukelia dirginimą bei bėrimus. Be to, dažnas sauskelnių keitimas sumažina infekcijų ir odos sudirginimo riziką. Geriausias laikas keisti kūdikio sauskelnes – miego metas. Dieną sauskelnes galima keisti bet kur, o naktį geriausia keisti lovoje. https://cuculis.lt/pamirskite-sunkumus-atsisakant-sauskelniu-stai-kas-pades-jusu-vaikui/ Venkite storų sauskelnių Daugelis tėvų renkasi storas sauskelnes, kad išvengtų pratekėjimo, tačiau tai ne visada geriausias pasirinkimas. Dėl storų ir itin sugeriančių sauskelnių jūsų kūdikio oda būna labai šlapia, o tai gali sukelti dirginimą ir bėrimą. Kad to išvengtumėte, rinkitės plonesnes sauskelnes, kurių drėgmės lygis yra aukštesnis. Storesnės sauskelnės taip pat gali sukelti bambagyslės edemą, kai bambagyslė ir aplinkinė oda patinsta, o kūdikio pilvas išsipučia. Taip paprastai atsitinka, kai sauskelnės yra per daug pilnos, todėl jos spaudžia pilvą ir mažina virkštelės kraujotaką. Jei sauskelnės per storos, kūdikio pilvas išsiplečia ir sumažėja kraujo pritekėjimas į virkštelę, todėl ji patinsta. Kad taip nenutiktų, galite naudoti plonesnes sauskelnes arba keisti kūdikio padėtį keičiant sauskelnes. Pilvo pūtimo nustatymas Jei pastebėjote, kad jūsų kūdikio pilvukas yra išsipūtęs ir išryškėjusi pilvo sritis, jam gali būti pilvo pūtimas. Taip atsitinka, kai kūdikio pilvas išsipučia dėl padidėjusio skysčių kiekio arba žarnyne susikaupusių dujų ir (arba) mekonijaus. Norėdami sužinoti, ar Jūsų kūdikiui yra pilvo pūtimas, švelniai paspauskite jo pilvą delnu, kai jis guli ant nugaros. Jei kūdikiui mažiau nei 6 savaitės, pilvą spauskite rodomuoju pirštu (nykščiu paremkite galvą). Nors kiekvienas kūdikis yra skirtingas ir kai kurių pilvo apimtis gali būti didesnė nei kitų, yra tam tikri pilvo apimties požymiai: – Kūdikis atrodo paburkęs arba patinęs. – Kūdikiui kvėpuojant girdisi kūkčiojimas arba stenėjimas. – Kūdikis yra neramus arba verkia – Kūdikio pilvas labai minkštas ir pilnas. Venkite kvapnių ir storų servetėlių Jei pakeitus kūdikio sauskelnes jos nekvepia gaiviai, tikėtina, kad naudojate smirdančias ir storas servetėles. Pakeiskite jas plonesnėmis, mažiau kvepiančiomis servetėlėmis, kad ant kūdikio odos liktų mažiau likučių.

Ar saulės energija – sumažins elektros kainas?

Natūralu, kad viena šiuo metu dažniausiai aptarinėjamų temų yra elektros kainos. Šiais metais jos tikrai išgąsdino daugelį ir nėra jokių garantijų, kad kainos bus mažesnės. Tai paskatino žmones daugiau domėtis saulės elektrinėmis, kurios vis dažniau pasirenkamos ne tik verslo, tačiau ir privačių asmenų.

Žinoma, saulės energija turi labai daug privalumų. Tai yra ne tik mažesnės sąskaitos, tačiau taip pat ir ekologija, tvarumas. Kurti jį turime kartu, nes tai yra mūsų ateitis, kurios link judame.

Kur kas pigiau kainuojanti elektra

Natūralu, kad elektros kaina dažnai yra vienas iš aspektų, kuris ir skatina rinktis saulės energiją. Kadangi šiuo metu galimybės tampa vis prieinamesnės – daugelis žmonių nori kuo pigiau ir tuo pačiu kuo kokybiškiau gauti energiją, kuri yra būtina.

Koks kainų skirtumas? Kiekvienas atsakytų vis kitaip, kadangi tai priklauso nuo daugelio veiksnių. Vieni sutaupo daugiau, kiti – ne tik daug. Tačiau bet kuriuo atveju taupyti pavyksta, juolab, vis daugiau žmonių juda ekologijos link, kuri yra jau nebe ateitis, tačiau dabartis.

Elektros kaupimas

Continue reading