Dešimt geriausių patarimų žvejams mėgėjams

Žvejai gaudo žuvis. Tai jų darbas. Tačiau jei paklaustumėte bet kurio žvejo, ar jis myli savo darbą, jis tikriausiai atsakytų, kad tai kur kas daugiau nei tik darbas. Be to, nors žvejų profesija – gaudyti žuvis, jie tai daro ne vien dėl pinigų. Yra dar kažkas, kas skatina juos išlipti vidury audros, kai bangos daužo valtį, ir tas kažkas yra meilė žvejybai. Žvejai didžiąją savo laisvalaikio dalį praleidžia ežeruose arba prie upių, bandydami sugauti žuvį, o kai tai pavyksta, jie jaučiasi tokie laimingi, kad kuo greičiau vėl pradeda žvejoti. Jei ir jūs esate tarp tų žmonių, kuriuos užklupo žvejybos bacila, pateikiame keletą naudingų patarimų, kaip tapti geresniu žveju. Plačiau: laivo-nuoma.lt/lt/pramogine-zvejyba puslapyje.

Būkite pasiruošę sušlapti.

JachtosŽvejyba gali būti nešvari, šlapia ir šalta. Niekada nežinai, kada užkibs žuvis, todėl turi būti pasiruošęs bet kokiai situacijai. Pavyzdžiui, jei planuojate žvejoti lašišas museline meškere, jūsų meškerė turi būti visą laiką paruošta, o jei vykstate žvejoti rudenį ar žiemą, automobilyje turite turėti sausų drabužių ir šiltą antklodę tam atvejui, jei užkluptų lietus arba užšaltų upė. Jei vykstate žvejoti vasarą, dėl šalčio nerimauti nereikia, tačiau turite būti pasiruošę vabzdžiams ir gyvatėms ir, žinoma, lietui. Atminkite, kad žvejyba nėra vasaros sportas, todėl turite būti pasirengę bet kokiai situacijai.

Sužinokite apie potvynius ir atoslūgius.

Potvyniai ir atoslūgiai yra svarbūs. Jei esate žvejys mėgėjas, turėtumėte žinoti, kada ir kur yra potvyniai ir atoslūgiai, o kada ir kur – atoslūgiai. Jei ruošiatės žvejoti upėje ir jei žinote potvynius, galite planuoti, kada žvejoti, o kada ne. Žinoti apie potvynius ir atoslūgius ypač svarbu jūrų žvejams, nes iš to sužinosite, kada žuvys maitinasi, o kada ne. Per atoslūgį žuvys būna mažiau aktyvios, o per potvynį jos maitinasi. Taigi, jei norite sugauti daugiau ir didesnių žuvų, turėtumėte žvejoti per potvynį. Jachtos | Laivo | Katerio Nuoma Klaipėdoje – Jovila ir kiti pasiūlymai.

Visada naudokite tinkamą įrangą.

Svarbu žvejybai naudoti tinkamą įrangą. Jei ruošiatės žvejoti ešerius upėje, turėtumėte pasirinkti tinkamo dydžio meškerę ir tinkamą ritę. Jei vykstate žvejoti į didelį ežerą, turite naudoti kitokio dydžio meškerę ir ritę. Jei žvejojate vandenyne arba dideliuose ežeruose, kur žuvys yra didelės, turėtumėte naudoti kitokią įrangą nei tuo atveju, jei žvejotumėte upėje ir gaudytumėte mažesnes žuvis. Naudodami tinkamą įrangą galėsite sugauti daugiau žuvies.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *