Ką reikia žinoti apie verslo paskolos planą?

Verslo paskolos yra skirtos finansuoti smulkų arba vidutinį verslą. Tam, kad gauti tokią paskolą, reikalingas tinkamas verslo planas paskolai. Šiuo metu visos paskolų suteikimo sąlygos yra griežtos ir sąlygos nėra taip lengvai įgyvendinamos. Taip yra dėl sugriežtintų visų paskolų išdavimo taisyklių, tame tarpe ir verslo paskolų. Norint gauti paskolą verslui, reikia žinoti ką daryti, kad tinkamai tam pasiruoštumėte.

Paskolos versluiPirmiausia reikia gerai apgalvoti ką, norite daryti t.y., koks verslas bus vykdomas ir apskaičiuoti, kokia pinigų suma bus jums reikalinga. Jūsų pirmoji užduotis – apgalvoti, kokį verslą vykdysite t.y. pagalvokite, kodėl šis verslas jums reikalingas, pavyzdžiui, visą gyvenimą svajojote atidaryti grožio saloną. Tuomet reikia skaičiuoti, ko jums reikės šiam verslui, o tiksliau, kiek turėsite turėti pinigų to verslo steigimui ir verslo vykdymo pradžiai. Jeigu kyla sunkumų su tokių išlaidų apskaičiavimu ar nežinote, kaip tinkamai reikės gautas lėšas paskirstyti, tai reikėtų surasti finansų ar verslo specialistus, kurie padės jums viską tinkamai suplanuoti bei atliks skaičiavimus, kiek viskas kainuos. Tuomet žinosite, kokios pinigų sumos reikia ir galėsite ją įrašyti į paskolos prašymą.

Sekantis žingsnis – išsirinkite išorinio finansavimo būdą. Yra du būdai. Pirmasis yra skirtas verslo įkūrimui. Tai bus sudėtinga, nes paskolų teikimo bendrovės nenori suteikti tokių paskolų, nes rizika yra labai didelė. Tuomet reikėtų pasidomėti apie rizikos kapitalo fondą, kuris gali suteikti finansavimą, tik jūsų verslo idėja turi būti išskirtinė ir daug žadanti. Antras būdas – finansavimas jau seniai vykdomam verslui. Tai suteikiama daug lengviau.

Trečiasis verslo paskolos plano punktas – pasirinkite tinkamiausią paskolos teikėją. Šioje dalyje reikia atlikti analizę visų kredito bendrovių t.y. bankų, kredito unijų, rizikos kapitalo fondų ir pan. bei palyginti jų sąlygas norimai paskolai gauti. Tuomet žinosite, kuri kredito bendrovė jums yra tinkamiausia.

Ketvirtasis plano punktas, kurį turite atlikti – pasiruoškite reikalingas ataskaitas. Jums reikia turėti reikiamas pažymas apie jūsų pajamas už tokį laikotarpį, kurio reikalauja pasirinkta kredito bendrovė, pavyzdžiui, vienerių metų. Tuomet reikia turėti metinę pajamų deklaraciją. Praverstų ir savo kredito istorijos peržiūra bei įvertinimas. Prieš teikiant verslo paskolos paraišką, reikia išsiaiškinti, kokių dokumentų reikalauja pasirinkta kredito įstaiga, nes kiekviena gali turėti skirtingus reikalavimus. Kaip matome, tai nėra taip paprasta, tačiau žinant, koks yra verslo planas paskolai, jūs galėsite greičiau ir geriau pasiruošti dokumentų paruošimui.

Paskutinis verslo paskolos plano žingsnis – dokumentų pateikimas. Tokių dokumentų sąrašas, kaip jau buvo paminėti aukščiau, priklauso nuo konkrečios kredito bendrovės taisyklių, todėl reikia atidžiai peržiūrėti, ką turite pateikti. Jeigu paskolos paraiškos pildomos skirtingose bendrovėse, tai jums reikės pateikti visus dokumentus, kurių reikalauja kiekviena iš jų, todėl būkite pasiruošę, kad gali tekti pateikti skirtingus dokumentus ar skirtingų dokumentų laikotarpius. Pavyzdžiui, vienoje kredito bendrovėje gali reikėtų pateikti pusmečio pajamas, o kitoje – vienerių metų.

Teikdami paraišką verslo paskolai, visi tikisi teigiamo atsakymo, tačiau tik nedaugelis gali jį gauti. Dėl sugriežtintų paskolų išdavimo taisyklių, didžioji dalis teikiančių tokias paraiškas, išgirsta neigiamą atsakymą. Norint gauti paskolą verslui, reikia žinoti, kaip tam pasiruošti. Tik tuomet padidėja tikimybė gauti verslo paskolą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *