Akmens vatoje radome įstrigusius gyvūnus

Namų šiltinimas akmens vataKam naudojama akmens vata? Statybose ir namų šiltinime tai yra nepamainoma izoliacinė medžiaga, su kuria galima apšiltinti sienas, stogus, grindis. Nors ji yra viena brangesnių šiltinimo medžiagų, bet kokybiškus namus turėti norintys žmonės dažniausiai izoliaciniams darbams renkasi būtent akmens vat.

Akmens vatos privalumai

Kokie yra pagrindiniai akmens vatos privalumai? Visų pirma, ji yra labai lengva statybinė medžiaga, todėl ją labai lengva eksploatuoti įvairiose vietose. Pavyzdžiui, su akmens vata galima daug paprasčiau apšiltinti dvylikaaukščio viršų, negu su kokiais nors akyto betono blokeliais. Pastarieji taip pat puikiai izoliuoja šilumą, tačiau jie laikomi lengvesniais už paprastas plytas, bet sunkesniais už akmens vatą. Taip pat ir kainos skiriasi. Taip pat akmens vata gali apsaugoti pastatą nuo gaisro, kadangi ji yra nedegi. Taigi, liepsnai pasiekus akmens vatos sluoksnį, ši gali ir apskritaisustoti. Be to, ji ne tik labai gerai izoliuoja temperatūrą, bet dar ir sugeba sulaikyti garsą. Ji atspari drėgmei ir laiko poveikiui, todėl yra tikrai gana ilgai tarnaujantis dalykas.

Ką radau senoje akmens vatoje

Tačiau laikui bėgant, na, kai jo prabėga labai daug, kiekvienam pastatui reikia renovacijos. Taigi, ir seną akmens vatą gali reikėti pakeisti nauja ir tai yra normalus procesas. Šiandien noriu papasakoti, ką radau senoje akmens vatoje, kurios pavyko prisižiūrėti tikrai labai daug.

Pirmiausiai reikėjo nuplėšti senus tapetus. Kaip paaiškėjo, tą padaryti netgi buvo ne taip ir lengva, kadangi jie tik kai kur gerai atplyšdavo, o kitur laikėsi tvirtai prisikabinę prie medinės sienos. Paskui reikėdavo su šlapia kempinėlepavalyti tas vietas, kur vis dar buvo prilipusių tapetų draskanų, ir su specialiu gremžtuku jas nukrapštyti. Galiausiai reikėdavo nuimti viršutines lentas ir ištraukti seną akmens vatą. Nors mes juokdavomės iš senelių, kurie namus šiltindavo spaliais ir priveisdavo labai daug visokių vabalų, tačiau dabar teko taip pat juoktis iš savęs, kurie viską šiltinome akmens vata ir tikėjomės, kad tai nepatiks jokiems mikro organizmams. Pasirodo, vabalams, širšėms, peteliškėms ir skruzdėms akmens vata taip pat buvo visai gera vieta gyventi. Radome čia ir jų, ir pelėsių ir netgi tikrai masyvių skylių akmens vatos apačioje. Kas tai buvo per skylės? Šios ten egzistavo dėl to, kad kažkokie stambesni graužikai ten prasirausė ir iškapojo tas skyles, taigi, radinių buvo tikrai nemaža.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *