Dar šiek tiek apie namų apšvietimo klaidas

Namų apšvietimas, tai, kaip sudėti įmontuojami šviestuvai – viskas yra svarbiau, negu kartais pagalvojame. Kadangi tik šviesoje, kuri kuria tinkamą atmosferą, mes esame patenkinti savo būstu, nes jaučiamės gerai. Kokias klaidas padaro žmonės, montuodami apšvietimo sistemas savo namams ir dėl to paskui gailisi, kai namai atrodo nekaip?

Kaip atsiranda klaidos

TopolinaPirmiausia paklauskime savęs, kodėl atsiranda klaidos, planuojant interjerą? Juk jūs tarsi valandų valandas vartėte žurnalus, įsivaizdavote savo kambarius ir žiūrėjote nuotraukas internete, o galiausiai kažkodėl turite pasibaisėtiną apšvietimą ir dar prasčiau atrodantį kambarį, nors galbūt tam išleidote krūvas pinigų. Taigi, klaidos atsiranda dėl kelių priežasčių. Pirma, kartais mes tiesiog pamatome, kad kažkur, kokioje nors parduotuvėje yra gražūs interjero elementai, tarkime, įmontuojami šviestuvai, ir jų būtinai užsinorime. Ir tik tada, kai juos parsinešame namo impulsyviai nusipirkę, staiga suprantame, kad padarėme klaidą. Kam mums to reikėjo, jeigu visai nedera jūsų namuose? Tai tas pats, kas pirkti ne savo dydžio, bet labai gražaus modelio batelius. Taigi, visų pirma, nereikėtų pirkti daiktų, žvelgiant tik į juos pačius ir nematant visumos, kaip turėtų atrodyti erdvė, kurią rengiame. Antra, kartais mes tiesiog per daug stringame prie savo idėjų ar planų. Geriau paprašykime, kad interjero dizaineris užmestų akį ir pasakytų, kas negerai, ką vertėtų pakeisti. Galbūt gavę patarimų jų ir nenorėsite naudoti, nes jums nepatiks ta mintis. O gal kaip tik – susižavėsite idėja ir staiga ateis nušvitimas, kai suprasite, kad nuo šiol viskas gali būti daug geriau.

Akcentinės šviesos – lyg muziejuje

Viena nemaža klaida, planuojant savo apšvietimą, padaroma tada, kai įmontuojami šviestuvai ir akcentinėsšviesos šviečia į objektus bei paveikslus, tarsi tai būtų muziejus. Geriau žmonių dėmesį sutelkite į vieną ar kelis objektus kambaryje, o ne apšvieskite kiekvieną dekoro elementą.

Tarytum šviestuvų salone

Ta pati problema gali būti ir su bet kokių šviestuvų, toršerų pertekliumi. Kartais mes norime, kad namuose būtų ir vienas gražus daiktas, ir kitas, kol galiausiai prikrauname pilną butą labai gražių toršerų, šviestuvų, liustrų. Įmontuojami šviestuvai tokioje gausybėje tampa išvis nematomi. Tačiau mūsų namai juk tada pasidaro į lempų saloną. Grąžinkime tuomet namams normalią išvaizdą ir neleiskite jiems taip keistai atrodyti. Namai juk turi būti namai. Taip pat klaida daroma ir kai šviestuvų ir apšvietimo yra per mažai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *