Ką daryti, kad šildymas oras vanduo būtų efektyvesnis?

Pastaruoju metu pasirodo vis daugiau informacijos apie šildymą oras vanduo. Dažnas asmuo jau yra matęs tokią sistemą pas kaimyną ar draugą. Susidomėjimas šiuo šildymo būdu kilo ne veltui, iš tiesų sistema turi daug privalumų. Šilumos siurbliai veikia efektyviai, gamina ekologišką, švarią energiją, o jų valdymas tampa vos ne malonumu. Kelių mygtukų paspaudimu namuose sureguliuojamas optimaliausias temperatūros režimas.

Nors dažnai šildymas oras vanduo įvardijamas kaip ekonomiškas, vis tik specialistai, skaičiuodami 160 kv. m. namo ploto šildymo sąnaudas, atsižvelgiant į 2022 metų elektros ir dujų kainas, sako, kad šildymas oras vanduo per metus kainuos 1080 eurų, o dujinis šildymas – 830 eurų. Dujiniai katilai taip pat lengvai valdomi, nereikalaujantys nuolatinės priežiūros. Jų kaina mažesnė nei šilumos siurblių oras vanduo. Tačiau gali brangiau kainuoti dujų įvadas, jeigu jo nėra šalia namo.

Hibridinis šildymas

Ieškant taupiausio varianto galima rinktis hibridinį šildymą siurbliais oras vanduo ir dujiniu katilu. Tokia sistema veikia dviem režimais, abu prietaisai gali būti naudojami lauke esant didelei minusinei temperatūrai. Taip būtų sutaupomos elektros sąnaudos, kurias šilumos siurblys išeikvoja prie didelės minusinės temperatūros.

Šildymas oras vanduo bus efektyvesnis pasirinkus geros kokybės šilumos siurblius. Prastesnės kokybės įranga, esant minusinei temperatūrai įjungia papildomą šildymą tentais, kurie naudoja ypač daug elektros. Tačiau dabar galima rasti tokių šilumos siurblių oras vanduo, kurie veikia efektyviai net esant -20-25 laipsniams šalčio.

Šildymas oras vanduo ir saulės elektrinė

Dar vienas būdas sutaupyti namo eksploatacinėms išlaidoms – saulės elektrinė. Integruota su šilumos siurbliu oras vanduo, elektrinė gamina beveik nemokamą energiją, kuri naudojama namo apšildymui, karšto vandens ruošimui. Tiesa, investicijos į įrenginius bus didesnės, tačiau jos atsiperka ilgalaikėje perspektyvoje. Pavyzdžiui, įsirengiant saulės elektrinę galima gauti valstybės paramą. Su kompensacija jėgainė atsiperka per 4-7 metus, o jos garantinis laikotarpis – 25 metai.

Šildymas oras vanduo kartu su elektrine tai taupus ir ekologiškas sprendimas, kuris džiugins mažomis sąskaitomis už elektrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *