Ką svarbu žinoti apie tomografijos tyrimą?

Radiologijos diagnostikos tyrimas vadinamas tomografija, padeda medicinoje greičiau bei tiksliau nustatyti ligų priežastis ir parinkti tinkamiausią gydymą. Apie tokius tyrimus galite išsamiau sužinoti https://tomografija.lt/ interneto svetainėje. Ką kiekvienas pacientas, kuris domisi tomografija, turi žinoti?

Tomografijos klinikaPirmiausia reikia žinoti, kad tai nėra paprastas tyrimas, kuris neturi kenksmingo poveikio sveikatai. Šio tyrimo metu naudojama jonizuojanti spinduliuotė ir dėl to negalima tokiais tyrimais piktnaudžiauti. Nors atrodytų, kad žmonės turi suprasti apie jonizuojančios spinduliuotės pavojus, tačiau praktika rodo, kad vis dažniau pacientai patys pageidauja tokių tyrimų. Vis dėl to, ar reikalingas tomografijos tyrimas, turi spręsti gydytojas. Jis turi įvertinti tyrimo naudos ir rizikos sveikatai santykį bei spręsti ką daryti. Taip pat svarbu perspėti, kad tokio tyrimo negalima atlikti tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, nėštumo metu, jeigu yra širdies aritmija arba yra jautrumas jodo preparatams.

Šiuo metu tomografijos tyrimas skiriamas vis didesniam skaičiui pacientų. Kiekvienas atvejis yra individualus ir gydytojas sprendžia kokiais atvejais toks tyrimas yra būtinas. Taip pat reikia žinoti, kad daugeliu atvejų, kai paskiriamas toks tyrimas, nereikia už jį mokėti. Tiesa, tai galioja valstybinėse gydymo įstaigose, o jeigu lankytis privačioje, tai tyrimas kainuos. Jeigu domitės, kiek tai kainuos, tai galima iš karto pasakyti, kad nėra vienos kainos. Kainos skirsis priklausomai nuo vietos, kurioje atliekama tomografija, nuo klinikos ir pan. Jeigu norite sužinoti kainas privačiose gydymo įstaigose, tai jums reikia surasti tinkamas gydymo įstaigas ir jose sužinoti kainas. Pavyzdžiui, gali būti, kad skirtingose klinikose galvos srities tomografija kainuos skirtingai ir jums reikės rinktis labiausiai tinkamą kainą, o jeigu kainos bus panašios, tai galima rinktis pagal klinikos tinkamumą. Valstybinėse klinikose kainos bus mažesnės, nei privačiose ir jeigu jums reikia tyrimo kuo pigiau bei nėra skiriamas nemokamai, tai reikia eiti į valstybinę gydymo įstaigą. Kitaip sakant reikės patiems sužinoti kainas ir tuomet jau žinote, kur jums kreiptis.

Taip pat reikia paminėti ir tai, kad šiuo metu tomografija gali būti skiriama skubos tvarka arba planine tvarka. Jeigu reikia kuo skubiau nustatyti paciento diagnozę, tai skiriamas skubus tyrimas, o tais atvejais, kai tyrimo nebūtina atlikti kuo skubiau, tai reikės registruotis ir laukti savo eilės. Tie, kurie nenori ilgai laukti, gali eiti į privačias gydymo įstaigas ir ten atlikti tyrimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *