Kaip išsirinkti grindjuostes?

Grindjuostės nors ir maža apdailos detalė, tačiau visi sutinka, kad be jų tarpas tarp grindų ir sienų neatrodo gražiai. Kartais galima išgirsti, kad jos dar vadinamos kaip plintusai, tad abu pavadinimai reiškia tą patį – apdailą, kuri skirta uždengti tarpus tarp sienų ir grindų. Ką pirkėjai turi žinoti, jei reikalingos grindjuostės?

Visos namų remontui ir apdailai skirtos prekės parduodamos specializuotose parduotuvėse. Kaip ir, pavyzdžiui, lauko durys Kaune, taip ir grindjuostės įsigyjamos toje parduotuvėje, kurioje jomis prekiaujama. Šiuo metu jų pasirinkimas yra tikrai labai didelis, todėl galima rasti ne tik skirtingų išmatavimų, bet ir medžiagų bei spalvų gaminius. Pirkėjai dažnai nežino, kurios grindjuostės tinkamiausios ir kaip jas derinti norint, kad būtų gražu.

PlintusaiVienas iš pasirinkimų yra medinės grindjuostės, kurios puikiai dera prie parketo. Beje, tokios grindjuostės tinkamos tik lygioms sienoms. Tais atvejais, kai sienų remontas byloja apie tai, kad sienos netinkamai paruoštos, kas reiškia, kad jos nelygios, tai verta pasidairyti į plintusus, kurie pagaminti iš kitų medžiagų. Taip pat verta atminti, kad šios medžiagos bijo drėgmės ir jas reikės labiau saugoti. Jeigu sienos ar grindys nelygios tai galima rinktis tokias grindjuostes, kurios pagamintos iš medžio dulkių plokštės. Tiesa, tai ne toks geras pasirinkimas, nes jos ne tik, kad bijo drėgmės, bet ir greičiau nusidėvi, tačiau kaina yra pati mažiausia. Jeigu ieškote universalaus pasirinkimo, tai reikia rinktis plastikines grindjuostes, kurios nebijo drėgmės, o sienos ar grindys gali būti nelygios, nes jos prisitaiko prie visų nelygumų. Taip pat galima jose paslėpti laidus, nes yra specialūs kanalai, kurie skirti būtent laidų slėpimui. Tokie plintusai bus geras pasirinkimas daugeliui atvejų. Ieškodami kitokių sprendimų galite rasti ir kitokių medžiagų plintusus.

Dažnai pirkėjai nežino prie ko derinti plintusus. Kai kurie ieškodami sprendimo randa pasiūlymus, kad pavyzdžiui, lauko durys Kaune parduodamos specializuotoje parduotuvėje, kurioje prekiaujama ir vidaus durimis bei grindjuostėmis. Taigi, vienoje parduotuvėje galima rasti duris ir prie jų priderinti grindjuostes. Kaip jau supratote jas galima derinti prie durų, tačiau taip pat galima derinti ir prie grindų spalvų. Žinoma, reikia atsižvelgti ir į medžiagas bei jų derinimą. Taip pat galima derinti prie sienų spalvos. Kiekvienas pasirinkimas sukuria kitokį vaizdą, todėl reikėtų atsižvelgti į kuriamą interjerą ir patalpų dydį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *