Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį?

Daugelis sunkiai įsivaizduoja savo gyvenimą be įvairiausių šiuolaikinių įrenginių ir prietaisų, todėl planšetinis kompiuteris tapo neatsiejamas nuo kasdienybės. Gamintojai siūlo įvairius modelius, o pirkėjui pradėjus paieškas randamas didelis pasirinkimas. Ką reikia žinoti, jei norite pirkti planšetinį kompiuterį?

KompiuteriaiPirkėjai dažniausiai planšetę renkasi pagal kainą, tačiau pirmiausia turėtų rinktis ne pagal tai, kiek kainuoja planšetė, o pagal tai, kokio dydžio ji yra. Paprastas patarimas, jei norite rinktis tinkamo dydžio planšetinį kompiuterį – jei nešiositės daugiausia su savimi, tai reikia rinktis 7 – 8 colių ekraną. Taip pat svarbi ir raiška. Tokio dydžio ekranui reikėtų pasirinkti nuo 1024×600 raišką. Jeigu planšetinį kompiuterį daugiausia naudosite namuose ar darbe, tai reikėtų rinktis didesnį ekraną, kuris bus patogesnis ilgesniam žiūrėjimui. Pavyzdžiui, nuo 10 colių įstrižainės. Raiška turėtų būti nuo 1280×800. Tiesa, jei jums aktualus geras vaizdas, tai reikėtų rinktis tokią planšetę, kuri turi IPS ekrano technologiją.

Kitas svarbus kriterijus – baterijos talpa. Ypatingai svarbus šis kriterijus turi būti tiems, kurie dažnai planšetinį kompiuterį ims su savimi ten, kur nėra galimybės jo pakrauti. Tokiu atveju reikia rinktis kuo talpesnę bateriją. Baterijos talpa susijusi su ekrano dydžiu. Kuo didesnis ekranas, tuo didesnės talpos baterijos reiktų, nes energijos resursų pareikalaus labai daug. Pavyzdžiui, jeigu ekranas yra 7 colių įstrižainės, tai reikia baterijos talpos nuo 3200 mAh, 10 colių jau reikės nuo 7800 mAh. Atminkite, kuo didesnė baterijos talpa, tuo ilgiau nereikės krauti planšetės.

Žinoma, svarbi ir operacinė sistema. Jų yra įvairių. Viena iš populiariausių – Android. Ja patogu naudotis, o ir susieti galima su įvairiais įrenginiais, kurie palaiko šią operacinę sistemą. Tiesa, jei turite iPhone, tai reikia ieškoti Apple iOS operacinės sistemos planšetinio kompiuterio. Yra ir kitos operacinės programos, todėl renkantis reikia tiesiog pagalvoti, kokia programa naudotis jums bus paprasčiau.

Kiekvienas planšetinis kompiuteris turi skirtingas savybes. Jums reikia pagalvoti, kokios savybės jums svarbios. Neverta rinktis tų savybių, kurių jums nereikia. Nepamirškite, kad kaina didėja, jei planšetė turi daugiau, nei standartas. Pavyzdžiui, jei rinksitės didesnį ekraną ar talpesnę bateriją, tai ir kaina tokio įrenginio bus didesnė. Taigi, nereikia permokėti už tai, ko nenaudosite ar ko tikrai nereikia. Nepamirškite kokybės. Kuo kokybiškesnė planšetė, tuo geriau ji atliks darbą ir mažiau problemų turėsite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *