Kokį lazerinį nivelyrą rinktis?

GPS matavimaiDaugelis žmonių, kuriems reikia atlikti namų remonto ar statybų darbus naudojasi įvairia technika. Labai dažnai pasirenkamas lazerinis nivelyras. Jeigu prieš dešimtmetį buvo mažas pasirinkimas, tai dabar pasirinkimas tikrai yra labai didelis. Tiesa, anksčiau buvo paprasčiau pasirinkti, o dabar sudėtinga, nes tiek daug gamintojų ir modelių, kad pirkėjai nebežino kokį nivelyrą pirkti.

Jei nežinote, ką galima daryti su lazeriniu nivelyru, tai galima viską labai paprastai paaiškinti. Tai prietaisas, kuri besisukdamas tam tikru spinduliu gali nubrėžti ribą plokštumoje. Norint suprasti jo veikimo paskirtį, galima paminėti tai, kad jis praverčia atliekant įvairius darbus lauke, pavyzdžiui, kelio tiesimas ar pastato pamatų matavimai. Taip pat jis dažnai naudojamas atliekant remonto darbus patalpų viduje, pavyzdžiui, įrengiant sienas ir lubas.

Norint išsirinkti tinkamą nivelyrą, reikia žinoti, kokias pagrindines funkcijas jis gali atlikti. Kai žinosite, kas tai per funkcijos, tai reikės pagalvoti, kurios iš jų jums yra aktualios. Pagalvokite, kokį nuotolį matuosite. Dažniausiai pakanka apie 100 metrų atstumo, todėl tokių nivelyrų yra labai daug. Jei darbams reikalingi didesni veikimo nuotoliai, tai reikia ieškoti tinkamo. Pavyzdžiui, galima rasti nivelyrus, kurių veikimo atstumas viršija 1000 metrų. Tiesa, jei jūs darbus atliekate, tarkim, namuose, tai jums tikrai neverta permokėti už nuotolio galimybę, kai nuotolis yra labai didelis.

Viena iš svarbiausių nivelyrų funkcija – tikslumas. Juk koks tikslas būtų dirbti nivelyru, jei jis nerodytų tikslių išmatavimų? Tikslumą reikia rinktis atsižvelgiant į tai, kokius darbus norite juo atlikti. Standartinis tikslumas įvardinamas kaip 1 mm/10 m. Tokio tikslumo užtenka, jei darbus atliekate vidinėse patalpose. Jei darbai atliekami kitokio pobūdžio, pavyzdžiui, lauke dideliuose atstumuose, tai reikia ieškoti dar tikslesnio prietaiso.

Lazerinis nivelyras matuoja plokštumas horizontaliose ir vertikaliose plokštumose. Pagalvokite, ko jums reikia. Pavyzdžiui, lauko ar vidaus darbams daugeliu atveju reikalingas horizontalus matavimas, tačiau kai kuriais atvejais reikia ir vertikalaus, pavyzdžiui, norint įrengti koloną. Tuomet reikėtų naudoti kitą techniką.

Dažniausiai atliekant darbus lauke, kai yra reikalingas nuolydžių matavimas, tai reikalingas toks prietaisas, kuris turi tokią galimybę. Nuolydžius matuojantį nivelyrą verta pirkti tik tuomet, kai ši funkcija išties reikalinga. Kitais atvejais neverta permokėti. Svarbu paminėti, kad tokie prietaisai kainuoja daugiau, nei neturintys šios galimybės. Pagalvokite, kas jums reikalinga ir ką su juo norite atlikti. Tuomet bus paprasčiau pasirinkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *