Neretai žmonės sutrinka, kai reikia ieškoti darbo. Jei tai daro pirmą kartą, tuomet yra nelengva rasti norimą pasiūlymą, parašyti motyvacinį laišką, gyvenimo aprašymą. Norint rasti darbą, pradėti reikia nuo darbo skelbimų. Darbo skelbimai gali būti įvairūs, todėl ieškoti gali reikėti kelias dienas. Dažnai užtrunka, kol galima peržiūrėti visus darbo pasiūlymus. Norint rasti darbą greitai, verta pagalvoti, kurioje srityje norite dirbti. Jei neturite aukštojo išsilavinimo ir darbo patirties, tuomet verta pagalvoti, kokius įgūdžius turite ir ką galite pasiūlyti įmonei. Renkantis darbą, svarbu atkreipti dėmesį, kuriame mieste yra darbas. Pasirinkite miestą, kuriame gyvenate arba kuriame domintų darbas. Jei gyvenate Vilniuje, tuomet pasirinkite darbas Vilniuje, nebent gali ir norite gyventi kitame mieste. Neužtenka vien pasirinkti norimą darbą, reikia pasirūpinti, jog darbdavys pasirinkti Jus, o ne kitą kandidatą. Norint gauti darbo vietą, pradėti reikia nuo motyvacinio laiško. Neretai žmonės arba nerašo motyvacinio laiško, arba jame tiesiog papasakoja apie save. Darbdavio gali tai nesudominti. Verta ne tik papasakoti apie save, bet ir parašyti apie tai, kodėl norite dirbti šioje įmonėje, kaip sužinojote apie įmonę, kokią naudą galite suteikti įmonei. Gyvenimo aprašymas turi būti išsiskiriantis. Dažnai darbdaviai skiria vos kelias sekundes gyvenimo aprašymo peržiūrai, todėl reikia pasistengti, jog jis būtų sudomintas. Norint gauti darbą, verta pridėti rekomendacinį laišką. Norint gauti darbą, reikia ne tik atitikti visus reikalavimus, bet ir gerai pasirodyti darbo pokalbyje. Naudingi patarimai, kaip tai padaryti:
Pasidomėkite apie įmonę. Darbo pokalbio metu yra svarbu, jog ne tik darbdavys uždavinėtų klausimus. Verta pasidomėti įmone prieš darbo pokalbį ir kalbėti su darbdaviu apie tai, kokią naudą galėtumėte suteikti įmonei, galite pateikti kelis pasiūlymus. Jei darbdaviui nepatiks pasiūlymai, jis gali jų nepanaudoti, tačiau jam gali patikti tai, jog Jūs norite suteikti įmonei naudą. Verta parodyti, jog esate žingeidus ir darbštus.
Neminėkite, kokio ir kur darbo ieškoti. Jei darbas Kaune nepatinka, nes nenorite Kaune gyventi, tačiau neturite kito pasirinkimo, tuomet geriau to neminėti darbo pokalbio metu. Svarbu įtikinti darbdavį, jog norite dirbti jo įmonėje ir suteikti naudą. Pasamdžius darbuotoją neretai reikia jį apmokyti, skirti jam laiko. Todėl, jei darbuotojas išeina iš darbo po kelių mėnesių, darbdaviui vėl reikia ieškoti kito darbuotojo ir jį apmokyti. Darbo pokalbio metu reikia paminėti, jog šio darbo ieškojote ir nori dirbti šioje įmonėje.