Jei sugalvojote jog norite papildomai užsidirbti, tačiau nenorite mesti savo nuolatinio darbo, jums puikiai padės laikinas įdarbinimas. Jis taip pat tiks jei šiuo metu neturite darbo ir kito darbo paieškos užtruko ilgiau nei planavote ar galite sau leisti – tuomet laikinas įdarbinimas irgi leis nešvaistyti laiko bei užsidirbti papildomų lėšų. Kas čia žino, galbūt laikinas darbas netgi virs nuolatiniu ir pasiliksite ten ilgesniam laikui?
Tikriausiai visi žinome tą jausmą, kai ieškome darbo tačiau darbo skelbimai nežada nieko gero – visi siūlomi darbai yra arba nuobodūs, arba labai prastai apmokami. Laikinas darbas gali būti to priešingybė – dažniausiai laikini darbai yra ir pakankamai įdomūs (arba bent jau nespėjantys jums atsibosti per trumpą laiką), ir geriau apmokami. Ypač daug laikino darbo skelbimų galima pamatyti šventiniu laikotarpiu, nes tuomet labai reikia pastiprinimo siuntimo, dovanų pakavimo, prekybos srityse. Bene geriausias dalykas kurį gali pasiūlyti laikinas įdarbinimas, tai jog ten nėra labai didelių reikalavimų – atrankos trunka greitai ir niekas nesiruošia per daug jūsų egzaminuoti. Todėl eidami į darbo pokalbį dėl darbo per daug nesijaudinkite, kadangi noras ir motyvacija dirbti dažniausiai ir yra viskas, ko jums reikia gauti darbą.
Tačiau ko tikėtis iš laikino įdarbinimo? Pirmas dalykas kuriam reikia nusiteikti, tai jog lengva nebus. Tikriausiai dirbsite ilgas darbo valandas, tikriausiai darbas nebus iš lengvųjų, todėl nusiteikite tam iš anksto. Galite motyvuoti save tuo, jog tai truks tik keletą mėnesių ar savaičių, todėl tikrai tai ištversite. Jei darbas fizinis, rekomenduojame pasiruošti ir apsaugos priemonėmis, kadangi darbdavys ne visuomet tuo pasirūpins. Priklausomai nuo darbo pobūdžio, tai gali būti apsauginiai akiniai, darbinės pirštinės ar darbo rūbai. Būtų protinga prieš tai aptarti tokias detales su savo būsimuoju darbdaviu arba įdarbinimo agentūra – pasitaiko ir taip, jog darbdavys suteikia visas darbui reikalingas priemones. Kitas svarbus dalykas – visuomet pasiimkite maisto. Pradėdami dirbti naujame darbe jūs nežinote, kada ir kokia bus pietų pertrauka, ar ji bus viena ir ilga, ar bus daug trumpų pertraukėlių. Todėl būtų protinga pasirūpinti maistu, jog tik paskelbus pertraukėlę galėtumėte kibti į darbus.
Galiausiai nusiteikite, jog gali būti sunku ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Juk naujoje vietoje nieko nepažįstate, nežinote kaip sutarsite su kitais kolektyvo nariai. Vėlgi, rekomenduojame tiesiog apsišarvuoti kantrybe, tai laikina.