Naktis, šviesos ir gyvūnai

Įdomus vaizdas, kurį kartais pastebi važiuojantieji naktį – raudonos gyvūnų akys. Vos bmw led markeriai pašviečia į gyvūnus, šių akys sublizga raudonai ir visi liekame nustebinti tokio keisto, tačiau gražaus vaizdo. Iš tikrųjų, naktis yra daugybės gyvūnų laikas ir mūsų šviesos juos apšviečia aktyviu gyvenimo laiku.

Kaip gyvūnai reaguoja į mūsų šviesas

Bmw led markeriaiVieniems gyvūnams tai, kaip veikia mūsų https://www.autosviesos.lt/lad5gl-xenon-blokas šviesos rūpi mažai. Vieni labiau reaguoja į garsus, į oro virpesį artinantis judesiui (turbūt pastariesiems galėtų atstovauti ir netikėtai ant kelio išdygstantis briedis, nustebęs žvelgiantis priekin ir laukiantis, kol mes į jį įlėksime…). Kiti labiau reaguoja į kvapą. Tačiau yra ir tokių, kurie reaguoja būtent į šviesą, ir paprastai į ją lekia. Tai – dauguma vabzdžių. Turbūt žinote tą jausmą, kuomet būnant prie kompiuterio ekrano užsigesinus šviesą vakare, esant vasarai, greitai imate nebematyti nieko, kas ekrane, nes visą laiką į jį trankosi visokios musės, uodai, vabalėliai. Greitai pajuntate, kad sėdite tiesiog spiečiuje įvairiausių vabzdžių, kurių matyti taip labai ir nenorite… Dėl to ir lėtai su šviesomis važiuojant gamtoje naktį matysime daug vabzdžių. Daugiausiai jų stengsis sukti ratus aplink jūsų automobilio žibintus, kai kurie lėks ir į stiklą, jeigu salone taip pat bus šviečiančių ar šviesą atspindinčių detalių.

Kodėl žvėrių akys raudonos

Nesvarbu, ar pašviesite su automobilio žibintu, ar tiesiog švystelėsite su kokiu mažu prožektoriumi, nieko nenustebins, kad staiga iš tamsos išnirusio gyvūno akys bus raudonos. Kodėl taip yra? Tam, kad suprastumėte, kodėl akys kartais atrodo raudonos, reikia kai ką suprasti apie šviesą ir akis. Kas yra akis? Tai iš esmės yra skaidrus kūnas, kuris praleidžia šviesos spindulius, ir šie atitinkamai leidžia tam tikrais signalais mums galvoje suprojektuoti tam tikrus vaizdus. Taigi, lempos šviesos taip pat gali atsklisti į mus ir vienokius ar kitokius vaizdus sukurti. Tad lempos, kurios naktį šviečia gyvūnams į ais, perduoda raudoną šviesą, nes tai tik tam tikras šviesos srautas, o ne ištisas didžiulis apšviestumas. Taip susidaro kitos spalvos šviesos spektras, kuris ir nudažo tą skaidrią akies medžiagą.

Keisti gyvūnų vaizdai automobilio kameroje įkvepia kūrybai. Tik pažvelkite – kaip keistai atrodo gyvūnai naktį, kuriuos užfiksuoja mūsų kameros. Jie ne vieną meno ir filmų, klipų kūrėją įkvėpė sukurti tam tikrus kūrinius, kuriuose būtent ir yra vaizduojami automobilio šviesų apšviesti gyvūnai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *