Po karantino – į užsienį!

Kadangi karantinas jau baigėsi ir sienos po truputėlį atsidarinėja, vis daugiau ir daugiau tautiečių pradeda dairytis į užsienį. Ne paslaptis, jog daug lietuvių dabar išgyvena sunkų laikotarpį – daug žmonių visiškai prarado savo darbus, dar daugiau nukentėjo nuo sumažėjusių atlyginimų. Tai ypač aktualu tiems, kurie turi įsipareigojimų bankams, pvz. būsto paskolą ar vartojimo kreditą. Darbas užsienyje gali tapti vieninteliu variantu, gelbėsiančiu iš šios duobės.

Kokias šalis Lietuviai dažniausiai renkasi emigracijai?

Visi geresnio gyvenimo ieškotojai ar tiesiog žmonės vykstantys užsidirbti trumpam siekia to paties – kuo geresnio atlyginimo. Būtent dėl šios priežasties vienos šalys tampa populiariais maršrutais, kai tuo tarpu kitos – vengiamais.

Darbas užsienyjeNeabejotinas lyderis tarp visų užsienio valstybių, į kurias važiuoja lietuviai, yra Didžioji Britanija. Preliminariais duomenimis skaičiuojama, jog šioje šalyje gali gyventi per milijoną gyventojų iš Lietuvos. Skaičius iš tiesų įspūdingas. Tam yra keletas priežasčių. Darbas užsienyje pats iš savęs nėra lengvas, o kur dar kultūriniai skirtumai ir kalbos barjerai. Tai, jog Didžiojoje Britanijoje visi kalba angliškai, yra didžiulis privalumas. Daug žmonių plūsta į tą šalį žinodami, jog galės susišnekėti ir neprapuls net patekę į keblią situaciją. Dar vienas svarbus aspektas – darbo užmokestis. Šioje šalyje darbo atlygis yra du ar net tris kartus didesnis nei Lietuvoje, todėl sutaupyti tikrai galima. Tiesa, būsto nuoma šioje šalyje taip pat nėra iš pigiųjų, todėl užsidirbti išvažiavę lietuviai dažnai kooperuojasi ir gyvenamąsias vietas nuomojasi kartu.

Kita populiari kryptis, kur atlyginimai dar didesni – Skandinavija. Tiek Norvegija, tiek ir Švedija ar Danija yra labai populiarios tarp visų laimės ieškotojų. Tik pagalvokite, kokius pinigus ten galima uždirbti, jei žmonės plūsta net nemokėdami kalbos. Be abejonės didžiausi atlyginimai mokami Norvegijoje. Šalis labai turtinga nafta ir žuvininkyste turi didelį poreikį nekvalifikuotai darbo jėgai, o jį patenkina atvykėliais iš kitų valstybių. Vidutinė alga už nekvalifikuotą darbą Norvegijoje gali būti net 10 kartų didesnė nei Lietuvoje.

Taip pat populiaru ir Olandija. Nors algos čia nėra tokios didelės, tačiau darbą rasti lengviau, o ir pragyvenimas šiek tiek pigesnis. Labai panaši situacija ir su Vokietija. Be to, daug lietuvių moka vokiečių kalbą, mat ja mokino mūsų mokyklose.

Nereikėtų pamiršti ir pietų Europos – Ispanijos ir Italijos. Prieš dešimtmetį tai buvo labai populiarios kryptys, tačiau bėgant laikui populiarumas vis blėso, mat šalys pačios turi ekonominių problemų ir nebeišgali pasiūlyti tokių gerų atlyginimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *