Kad ir kaip, kad ir kokiuose namuose gyventume, mums visiems reikalinga vienokia ar kitokia namų apskaita. Tai paprasti skaičiavimai, padedantys geriau suvokti, kokioje finansinėje padėtyje galbūt esame arba galėtume atsirasti. Vengti finansinės asmeninės apskaitos nėra nusikaltimas, tačiau visgi geriau gyvenimas klostysis tiems, kurie nebijos sužinoti, kokie yra jų asmeniniai finansai.
Mūsų pajamos
Taigi, vienas iš svarbiausių dalykų, kurie turėtų būti įtraukti į mūsų asmeninę apskaita, tai mūsų pajamos. Pajamomis reikia laikyti viską, ką mes gauname. Kažkokią sumą mes uždirbame, kitą gal gauname, nuomodami kokį butą. Dar kažkiek pinigų mums moka kažkas stipendijos ir kokią nors sumą reguliariai pervedinėję vyras už alimentus. Ir pan. Taigi, mūsų pajamos gali būti pastovios arba svyruoti, ir kiekvienam vertėtų turėti tam tikrą skaičiavimo sistemą, kuri leistų lengvai ir greitai kiekvieną mėnesį skaičiuoti asmeninius pinigus.
Mūsų išlaidos mokesčiams
Ta apskaita turėtų apimti ir tokią skiltį kaip mūsų išlaidos tam tikriems dalykams. Pavyzdžiui, labai svarbu gali būti, kiek mes iš tiesų išleidžiame mokesčiams, kuriuos mokame už įvairius gyvenimo palengvinimus. Pavyzdžiui, kiek mokame už elektrą, namų išlaikymą, šildymą, kiek už internetą ir telefono ryšį, kiek kas mėnesį išleidžiame tam, kad galėtume padengti savo turimas paskolas ir pan. Tai pinigai, kurių mes išvis nematome. Tačiau, jeigu pavyktų sumažinti mokesčius, galbūt tuos pinigus imtume matyti.
Mūsų išlaidos būstui
Taip pat verta pasidomėti, kokios galėtų būti mūsų išlaidos būstui, jeigu kažką pakeistume gyvenime, ir kiek mums tuomet liktų pinigų. Jų gyvenime gali labai trūkti, jeigu nemokame vesti asmeninės apskaitos ir finansų, tačiau būstas – tai vieta, kur gyvename, ir amžinai mokėti už tai, kad joje esame, negalime.
Išlaidos maistui
Kvaila išleisti daug pinigų nesveikam maistui: picoms, alkoholiui, saldumynams, miltiniams gaminiams. Asmeniniuose finansuose ir savoje apskaitoje turėtų atsispindėti, kiek mes iš tiesų praleidžiame maistui, ir taip galėtume sužinoti, kiek visgi reikėtų pataupyti ir maistui neleisti. Tačiau, jeigu visgi mums atrodo, kad be išlaidų maistui mes negalime gyventi, tuomet tegul taip lieka.