Nekilnojamojo turto skelbimai atspindi situaciją

Kaip atrodo dabartinė nekilnojamojo turto rinka, puikiai atspindi skelbimai internete – net nebūtina skaityti analitikų straipsnių. Iškart viskas matyti. Pažvelkime į skelbimų portalus ir pabūkime NT rinkos analizuotojai bei geriausi analitikai, nes būtent mes pamatysime, kaip viskas dabar atrodo ir yra.

Būsto kainos sostinėje auga

Skelbimai visiemsPirmiausia pažiūrėkime, kaip atrodo Vilniaus būstų skelbimai internete. Akivaizdu, kad kainos šauniai kopia į viršų, ir norėdami gyventi sostinėje žmonės ir vėl, tarsi kokiais 2007 – aisiais, turi turėti nemažai pinigų, kad įpirktų būstą, arba kad galėtų jį išsinuomoti. Tad kainoms šitaip augant, galima pastebėti, kad daug kas nerimsta ir jau kalba ir apie krizę artėjančią, nes ir prieš aną buvo taip pakilusios kainos. Kiti apie tai negalvoja, ir mano, kad kainos augs dar gerokai, todėl jau dabar skuba imti būsto paskolas ir pirkti tokį būstą, kurį galėtų išnuomoti – juk iš to užsidirbs.

Mažuose miestuose namai pinga

Taip pat galima pamatyti, kad skelbimai mažuose miesteliuose turi visiškai kitokias tendencijas. Kadangi iš mažų miestų žmonės paprastai migruoja arba į sostinę, arba į užsienį, nes mažuose miestuose yra nedarbas, tai ten NT tik pinga. Tai – valstybės centralizacija, kuri vyksta visuose sektoriuose. Kultūros, meno, pramonės, darbo rinkos, ir nekilnojamojo turto. Tą puikiai atspindi visi skelbimai internete. Vilniuje NT brangsta, darbo vietų daugėja – mažuose miestuose auga tik nedarbas, o būsto kainos krenta.

Sklypai užkampiuose pinga

Panašiai yra ir su sklypais. Kuo žemė atokiau nuo sostinės, tuo ji yra pigesnė. Tokią tendenciją taip pat labai nesunku pastebėti. Todėl galima įsigyti žemės kur nors laukuose ir ten gyventi. Tačiau susisiekimas su miestu ir jo gyvenimu bus prastas, o galiausiai ir nebesinorės taip dažnai važiuoti į sostinę bei prisiminti jos tempus. Juk sostinėje išgyventi sunkiausia, jeigu esi lėtas. Tačiau tie, kas iš jos išvažiuoja, dažniausiai negrįžta. Dėl to patariama laikytis, kol gali, nes jeigu išvažiuosi – vėliau turbūt jau neišgalėsi grįžti.

Kiek kainuoja būsto nuoma Vilniuje

Patyrinėjus skelbimų portalus, galima susidaryti nuomonę, kiek kainuoja būsto nuoma Vilniuje. Kainos yra svyruojančios, tačiau jos turi tendencijas. Kuo labiau Senamiestis, kuo jis arčiau, tuo būstas brangesnis tokiose vietose. Ir kuo toliau nuo centro tolsite, tuo mažiau kainuos ir būsto nuoma, pavyzdžiui, Pašilaičiuose, Pilaitėje. Taip pat svarbu ir, kokios statybos name norite nuomotis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *