Sveriame savo bagažąSveriame savo bagažą

Pastaruoju metu kai kurioms oro bendrovėms dar labiau sumažinus leistino salono bagažo dydį ir svorį, keleiviai ėmė dar akyliau sverti ir matuoti savo kuprines. Tam padeda ir centimetrinės juostelės, ir svarstyklės internetu. Pasirodo, reikalavimai verčia rinktis: arba visiškai minimalizuoti savo poreikius, arba keliauti su papildomu, mokamu salono bagažu.

Anksčiau ir dabar

Svarstyklės darbuiKeleiviai jau tik su nostalgija prisimena „senus – gerus“ laikus, kada apribojimai būdavo mažesni. Aišku, geros svarstyklės internetu būdavo beveik pas kiekvieną žmogų. Net ir esant ne tokiems griežtiems reikalavimams, norėdavosi juos atitikti. Juk būtų tikrai baisu, jeigu keliaujant paaiškėtų, kad bagažas per didelis. Mes visi turbūt bent kartą turėjome iš savo kuprinės išmesti kokią skardinę tuno ar pusiau skystą daiktą, nes nežinojome, kad negalima vežtis metalo, arba – kad negalima vežtis skysčių. Tai reiškia, kad anksčiau buvo tokie reikalai, kada galėdavai nebijoti per daug, bet visgi kažką kartais išmesdavo. Ir visi esame matę tuos „radinių“ stalelius arba dėžes, kur būna sumesta daug įvairių konfiskuotų dalykų, kartais net ir visai brangių, bet turbūt ne tokių brangių, koks brangus buvo pats lėktuvo bilietas jo keleiviui, gabenusiam tiek „turto“.

Dabar gi situacija taip pasikeitė, kad svarstyklės internetu turi rodyti dar mažesnį svorį, o pati kuprinė jau bus tikrai nebe kelioninė, bet mažiausia, kone rankinukas dokumentams susidėti. Liūdna tiems, kurie keliauja daug, mažomis išgalėmis ir mėgsta su savimi tampytis visą turtą. Gerai tiems, kurie visada piktinasi, kai jų bagažas netelpa į lentyną virš galvos dėl to, kad visi keleiviai viršija leidimus. Pagaliau žmonės ima stengtis atitikti reikalavimus, kuo mažiau vežtis daiktų, ir dėl to atsiranda geros sąlygos turėti daugiau vietos savo daiktams pasidėti.

Kaip sumažinti svorį

Tačiau kaip pakeisti tuos savo įpročius, kad keliaujant bagažas užimtų kuo mažiau vietos, o ir svarstyklių parodymai neviršytų normos? Turbūt reikia dar kartą permąstyti kas iš tų daiktų, kuriuos vežamės yra būtini. Tarkime, vežtis savo šampūnus, balzamus, muilą – nebūtina. Turbūt viešbučiuose bus arba gal pigiau kažką nusipirkti vietoje už kokį eurą, o ne mokėti 20 už papildomą bagažą. Vietoje knygų geriau pasiimti mažai vietos užimančią el. skaityklę. Vietoje didelio frotinio rankšluosčio – mažą ploniausio audinio pašluostę. Pagalvoti, ar tikrai reikės visų rūbų, geriau jų daugiau apsirengti, negu kišti į kuprinę.

One thought on “Sveriame savo bagažąSveriame savo bagažą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *