Trumpa atmintinė tiems, kurie ruošiasi pirkti šarvuotas duris

Šarvuotos durys – sudėtingas mechanizmas, kurio patikimumą lemia ne kuris nors vienas konstrukcijos veiksnys (pvz., plieno lakšto storis), o visa eilė jų. Tai ir furnitūra, ir apšiltinimas, ir netgi žmogiškasis faktorius. Juk Jums duris išsirinkti padės profesionalus vadybininkas, vėliau bendrausite su montuotoju, kuris taip pat turi būti ne tik savo srities specialistas, bet ir geras inžinierius (apie tai skaitykite trečiajame straipsnio skyrelyje). Taigi šiame straipsnyje pristatome trumpą atmintinę tiems, kurie ruošiasi pirkti šarvuotas duris. Kai kas gal jau bus girdėta, o kai ką sužinosite pirmąkart. Tačiau liaudies išmintis byloja: „Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“.

Bendri reikalavimai šarvuotoms durims

šarvuotos durysBet kurios šarvuotos durys privalo atitikti bent jau minimalius, joms keliamus reikalavimus, o būtent:

 • Saugoti būstą nuo pašalinių patekimo į vidų;
 • Nekelti nepatogumų šeimininkui viso tarnavimo metu;
 • Maksimaliai užkirsti kelią šaltiems oro srautams patekti iš išorės į namus.

Kas turi įeiti į šarvuotų durų komplektaciją?

 • Durų varčią sudarantys plieno profiliai turi būti bent 40 mm pločio, o plieno storis – 2 mm.
 • Pageidautina, kad varčia būtų sustiprinta specialiu metodu suvirintais plieno profiliais kurie apsaugo spynas nuo išstūmimo ir neleidžia durims deformuotis.
 • Spynos turėtų būti tik garsių gamintojų, tokių kaip „Mottura“, „Dorma“, „Evva“ ir kt.
 • Durų vyriai turėtų būti su atraminiais guoliais, kad varstymas būtų itin lengvas.

Durų montavimo specialistas privalo būti savo darbo profesionalas

Minimalus funkcionalumas ir minimalus naudingumas – ne visai tai, ko laukia didžioji vartotojų dalis. Pageidautina, kad Jūsų iškviestas specialistas būtų ne tik paprastas montuotojas, o kvalifikuotas inžinierius-konsultantas. Kuris, pasitelkęs savo patirtį ir žinias, galės Jums paaiškinti Jūsų pasirinktų durų modelių ypatybes ir atsakyti Jums į visus techninius, organizacinius ir su kainomis susijusius klausimus. Todėl visada rinkitės tik patikimą įmonę, gaminančią šarvuotas duris, kuri jau yra sulaukusi teigiamų klientų rekomendacijų. Viena patikimiausių įmonių Lietuvoje yra http://www.barborr.lt/.

Taigi, žemiau aprašome aspektus, kuriuos su Jumis turi suderinti durų gamybos įmonės inžinierius-konsultantas:

 • Dokumentais patvirtinti Jūsų pasiektą susitarimą (turite gauti sutartį, sąskaitą ir atlikto užsakymo aprašą);
 • Taip pat Jums turi būti pateikti brėžiniai, kuriuose matytųsi būsimųjų durų išmatavimai, atsižvelgiant į visas smulkmenas (sienų būklę, kaimynų duris, arti praeinančias komunikacijas ir pan.);
 • Išklausyti Jūsų norus ir pasiūlyti keletą techniškai subalansuotų, Jums tinkamiausių šarvuotų durų komplektacijų, Jus dominančioje kainos kategorijoje, suderindamas kainos ir kokybės santykį.

Kokius šarvuotų durų patobulinimus siūlo jų gamintojai?

Galima išskirti keletą krypčių, kuriomis vadovaujantis, specialistai pataria pagerinti šarvuotų durų komplektaciją:

 • Šiuolaikinės technologijos leidžia keliskart sutvirtinti standartinį šarvuotų durų variantą, jeigu to pageidauja pirkėjas. Netgi sudėtingiausiose situacijose įmanoma šarvuotas duris įstatyti į būsimąją jų vietą, esant labai siauram tarpui, nekeičiant pačių durų.
 • Taip pat galima sumodeliuoti optimalią ir patikimą konstrukciją nesant nešančiųjų sienų aplink būsimąjį durų bloką;
 • Dar vienas aspektas, kurį galima koreguoti – spynų montavimas. Gali būti sumontuoti papildomi spynas apsaugantys mechanizmai, detektoriai, neįeinantys į komplektaciją.

​​Šarvuotos durys iš patikimo gamintojo rankų – Jūsų saugumo garantija

Šioje trumpoje atmintinėje paminėjome svarbiausius dalykus, besiruošiantiems pirkti šarvuotas duris. Tačiau, jeigu pasirinksite patikimą durų gamintoją, įmonę, sukaupusią pakankamą patirties bagažą ir taikančią inovacijas savo veikloje, daug informacijos suteiks ir patyrę tokios įmonės darbuotojai. Tad nesigundykite žemiausią kainą taikančiomis įmonėmis, nes šarvuotų durų gamybos sudėtingumas jau savaime lemia aukštesnę kainą. Rinkdamiesi siekite kainos ir kokybės santykio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *