Šiltnamio augalai kasdienei virtuvei

Pas ką teritorijoje yra šiltnamiai, vasarą puode niekada netruks šviežių gėrybių sriubos. Nors šiltnamiai kaina tik nežymiai nusileidžia perkamų gėrybių kainoms, tačiau tiems, pas ką yra šiltnamiai, nereikia įrodinėti, kodėl taip gera ir smagu auginti savo daržoves ir prieskonius. Šie žmonės paprastai žino, jog tokia sodininkystė yra jų tikrų tikriausias hobis ir leidžia sau tuo hobiu užsiimti nuolatos. Taigi, ką ir apie ką reikėtų galvoti, kai kalba eina apie šiltnamiuose auginamus puikius maistinius augalus? Kokių jų reikėtų pasisėti arba pasisodinti, kad sriuboje nieko netruktų?

Prieskoniniai augalai

Pomidorai šiltnamyjeGeri prieskoniai net ir beskonius makaronus pavers tobulu patiekalu. O geriausi yra tie prieskoniai, kurių namai yra jūsų šiltnamiai. Ką tik nuskinta šakelė baziliko, krapų ar svogūno laiškas neprilygs tiems, kuriuos parsinešite iš parduotuvės. Prieskoniniai augalai jums suteiks visą skonių ir kvapų įvairovę. Žinoma, šiltnamyje galėsite auginti ir rozmarinus, ir citrinmedžius, ir kedrus, ir kitokias kvepiančias bei maisto pagardinimui tinkančias žoleles.

Didelės daržovės

Taip pat šiltnamiuose galima užsiauginti ir visai nemažą derlių. Galite ten auginti patisonus, moliūgus ir cukinijas. Tai vėliau gali tapti pagrindiniais patiekalais ant jūsų stalo. Mat šios stambios daržovės yra tikrai puikus vegetarų mėgstamas dalykas. Jos gali būti ir kepamos, ir verdamos, ir troškinamos, ir valgomos sūrios, ir jas užsaldinus, gaminama kažkas saldaus. Dideles daržoves geriau sodinkite tada, kai jau turėsite pasisodinę mažesnes, ir joms bus vietos. Beje, puiku, kad bulvėms šiltnamiai kaina nereikalingi. Jos auga po atviru dangumi, ir gal dėl to yra tokios pigios. Tačiau vis tiek labai maistingos ir skanios.

Lapinės daržovės

Šiltnamio sąlygomis puikiai auga lapinės daržovės – salotos. Lietuvoje dažnai į salotas žiūrima suprimityvintai. Na, jeigu salota, tai salota. Žalias salotinės spalvos lapelis. Tačiau juk iš tiesų salotos yra kur kas daugiau. Tai gali būti ir špinatai, ir rukola, ir įvairios žalios, mėlynos, garbanotos ir kitokios salotos. Jos yra skirtingos išvaizdos bei skirtingų spalvų. Turėdami savo šiltnamį, galite kiek tik norite eksperimentuoti ir auginti pačias gražiausias salotų rūšis.

Vidutinės daržovės

Taip pat šiltnamyje būtinai auginkite ridikėlius, kelias ankstyvąsias morkas, agurkus, pomidorus (su kuriais turėsite kiek daugiau vardo). Taip pat nepaminėjome ir tokių prieskoninių daržovių kaip saldžiųjų paprikų bei pipirų. Galima auginti ir visokias egzotiškas daržoves, bandyti užsiauginti net savo arbūzą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *