Kaip planuoti namo statybas

Jeigu greitu metu jūsų laukia skydinių namų statyba – turėsite, ką veikti. Namo statymo planas turi gimti ne tą vasarą, kada tik pradėsite statyti. Apie viską galvoti reikia daug anksčiau. Tai padės jums psichologiškai, suvokus, kokia milžiniška atsakomybė ir didelis darbas jūsų laukia, ir taip pat pamatysite, kad tik iš anksto viską planuojant, galima tikėtis normalaus arba gero rezultato. Tad ko tikėtis ir kaip viską planuoti, ruošiantis skydinio namo statybai?

Sužinokite paskolų gavimo sąlygas prieš du metus

Skydiniai namaiPaskolos – labai klastingas dalykas. Jis klastingas tada, kai norite ją pasiimti, nes tik tada iš tiesų įsigilinate į daugybę sąlygų ir jų niuansų. Tad jeigu pinigų namui neturite ir ketinate imti būsto statybos paskolą, išsiaiškinkite viską nuodugniai iki smulkmenų du metai prieš viską pradedant. Eikite į visus bankus, nurodykite savo tikslius duomenis ir planus, sužinokite visas smulkmenas, kaip jūs gautumėte tą paskolą, kokiomis sumomis, kokiais etapais, kokios būtų sankcijos negrąžinant, kokią įtaką turėtų jūsų šeimos pagausėjimas ir pan. Tik viską tiksliai žinodami, žygiuokite toliau. Kodėl to reikia? Ne vienas atvejis yra buvęs, kai žmonės žiemai besibaigiant kreipiasi dėl paskolos, tada sužino, kad negali jos gauti, nes turi mažametį vaiką, dirba pagal individualią veiklą ar turi kitų kriterijų, kurių neatitinka ir dėl to negali gauti paskolos. Tam, kad nebūtų jokių netikėtumų, viską išsiaiškinkite kuo anksčiau.

Samdykite meistrus rudenį

Meistrų ieškoti ir juos rezervuoti reikia metai prieš tikrąjį statybų projektą. Arba, vėliausiai tą darykite rudenį. Gerų statybininkų trūksta ir žmonės juos graibsto. Kad turėtumėte geresnį pasirinkimą, dar labai iš anksto viską suderinkite.

Prašykite paskolos žiemą

Kadangi dokumentų tvarkymas dėl paskolos užtruks bei pareikalaus labai daug kantrybės (ypač jeigu turite nepilnamečių vaikų), tai į banką su paskolos prašymu kreipkitės prasidėjus žiemai. Turėtumėte spėti per keletą mėnesių susitvarkyti viską ir gauti pirmąją išmoką.

Statykite namą pavasarį

Namo statybas pradėkite pavasarį. Tai suteiks jums galimybę šiltuoju metų sezonu pastatyti pagrindines svarbiausias namo dalis – karkasą, stogą, sudėti langus, duris, parengti namą taip, kad būtų galima į jį eiti. Iki rudens įsikelkite ir tęskite statybas. Paprastai viskas iš išorės padaroma vasarą, taip pat įrengiami keli būtini kambariai. Vėliau, kad nereikėtų mokėti nuomos ir gyventi kitur, galite keltis į namą ir žiemą daryti vidaus apdailą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *