Kaip išvengti pavojų, plaukiant baidarėmis

Kad ir kokiomis baidarėmis plauksime, ar tai būtų Kvedarnos baidarės, ar kas nors kito Žemaitijoje, o gal pasiplaukiojimas Dzūkijoje, reikia šį malonumą traktuoti atsargiai. Tai malonumas ir sportas, tačiau du dalykai jame yra pavojingi: vanduo ir greitis. Kartu viename atsiranda tai, kas gali ir pražudyti. Todėl plaukiant baidare reikia tą daryti atsargiai, paisyti saugumo priemonių ir stengtis dėl visko, kad tik galėtumėte kuo geriau išplaukti.

Pastebėti akmenis

Kvedarnos baidarėsVisų pirma, ar tai būtų Kvedarnos baidarės, ar kitos, reikėtų upėmis plaukti itin akylai žvelgiant į akmenis. Baidarė yra dėkinga tuo, kad abu žmonės žvelgia į priekį, kurie sėdi joje. Taigi, nėra taip, kad tik vienas galinisgalėtų pasakyti, kur priekyje akmuo. Tą gali pamatyti abu plaukikai. Tiesa, akmens mes paprastai nematome kaip kokio kyšančio ledkalnio, tačiau su ledkalniu jis turi panašumų dėl to, kad akmuo eina po apačia. O pavojus toks, kad niekada nežinai, kokio stiprumo smūgį į baidarę nuo to akmens gausi. Jeigu smūgis didelis iš šono, baidarė gali ir apvirsti, arba bent jau stipriai susvyruoti, pamesti kryptį. Dėl to akmenų reikia labai vengti. Paprastai juos išduoda nedidelės bangelės toje vietoje upėje, kur ant dugno stūkso akmuo. Pamatę tokias bangeles, iš anksto sukite į šoną. Juo labiau, jeigu bangelės didelės. Kuo jos didesnės, ryškesnės, tuo ir didesnis akmuo guli ant dugno.

Pastebėti sraunius posūkius, krioklius

Taip pat reikėtų, kad jūsų Kvedarnos baidarės plauktų atsargiai per posūkius. Tai dar viena ribinė situacija, kada baidarė gali apvirsti. Ji gali verstis tuomet, kai yra koks nors staigus posūkis, krioklys. Jiems irgi reikia juostis iš anksto, užimti tinkamą poziciją, stengtis mažinti posūkio kampą ir amplitudė, plaukti prie to krašto, kur mažesnis posūkis.

Dėvėti saugumo priemones

Žinoma, būtinai reikia dėvėti gelbėjimosi liemenes. Jos yra pripildytos oro ir jas turi suteikti baidarių nuomotojai. Baidarės žmonėms suteikiamos pagal tai, kokio yra dydžio žmonės. Taip pat ir gelbėjimosi liemenės turi savo dydžius. Tiesa, nepakanka jos tiesiog užsimesti, kaip švarkelio. Reikia ir pakankamai gerai ją suveržti, kad gerai laikytųsi ir kritimo atveju nenukristų nuo jūsų, atliktų savo darbą ir neleistų nugrimzti žmogui. Net ir mokantieji gerai plaukti turėtų dėtis liemenes ir rodyti pavyzdį visiems, kurie galbūt spyriojasi ir nori liemenių nevilkėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *