Ruošiamės pavasariui: užsisakykite sėklas

Pavasario laukiame su didžiausia viltimi, kad atšilus viskas bus geriau, tačiau, kai jis ateina, suprantame, kad net esame dar nepasirengę. Jeigu ir jums pavasaris atėjo nepasirengus, skubėkite iš https://www.b-a.eu/ užsisakyti to, ko reikia jūsų pavasariui būti tobulam. Galbūt tai – įvairios sėklos ir daigai? Sėjimas ir sodinimas suteikia daug džiaugsmo, ypač, kai ir derlius vėliau būna geras. Dar neprasidėjo net ankstyviausių augalų sėja, tačiau už kelių dienų prasidės. Tad pats metas apsirūpinti reikalingomis sėklomis.

Daržovių ir vaisių sėklos

PavasarisGalbūt tik nuėję į interneto parduotuvės sėklų skyrių suprasite, kad iki šiol labai ribotai žvelgėte į sėjimą ir auginimą. Gal manėte, kad pas jus gali augti tik ridikėliai, pomidorai, agurkai ir braškės. Tačiau būti užsidarius siaurame savo sėklų ar augalų rate, tai tas pats, kas visą gyvenimą valgyti tik lietuviškus cepelinus ir kotletus. Pasidairykite po vaisių ir augalų sėklų skyrių ir pamatysite, kad gal kaip tik čia jūsų laukia tokios sėklos, kokios galėtų šiais metais suteikti to žavingo eksperimentavimo pojūtį. Juk smagu auginti ne visai žinant, kas ir kaip išdygs, išaugs. Pavyzdžiui, ar kada nors bandėte pasisėti tikrai didelių moliūgų? Galbūt tokių, kokius vėliau drožinėja ir pjausto per Heloviną? Ne? Gal metas pabandyti. O ar auginote vyšninius geltonus pomidorus? Gal šie metai kaip tik galėtų būti jų metai, dar spėtumėt sudaiginti reikalingus pirmuosius daigus. Pabandykite užsiauginti ir šparaginių bei daržinių pupelių, cukinijų, salotų, pipirų, paprikų.

Gėlių sėklos

Gėles augina tik tie, kas jas tikrai mėgsta. Tam reikia būti itin pasišventusiu augintoju. Mat daržovės turi praktinę naudą – jas užsiaugini ir valgai šviežią maistą tiesiai iš gamtos. O štai gėlės tiesiog žydi ir gali į jas žiūrėti, grožėtis, jeigu tau gražu. Tad, jeigu ketinate auginti gėles, reikėtų jau dabar pirkti joms sėklas, o tada sėti ir sodinti. Galbūt kaip tik šiais metais vertėtų išbandyti tokias gėles kaip petunijas, pajūrinius laibenius, nuostabiais puriais žiedais pražystančią gvazdūnę, piliarožę, gubojas ir įvairias kitas vasaros gėles.

Prieskonių sėklos

Patys kukliausi sodininkai paprastai savo derlių pradeda nuo prieskoninių augalų. Jų sėklos mums yra pažįstamos dažnai kaip pats prieskonis. Tačiau visada smagiau turėti savo šviežių ir gaiviai kvepiančių prieskonių, iš tiesų galinčių nuostabiai pagardinti bet kurį maistą, negu stengtis visada surasti prieskonių kažkur parduotuvėje sudžiovintų. Taigi, jeigu niekada to anksčiau nedarėte, šiais metais pasisėkite melisų, rozmarinų, bazilikų. Galėsite prieskonius naudoti ir troškiniuose, ir gaminant šviežias salotas, ir marinuojant mėsą ar ruošiant kitus patiekalus. Kai kurie prieskoniai, pavyzdžiui, bazilikai, lengvai augs ir ant jūsų namų palangės. Taip pat auginkite įvairius krapus, kurie yra labai nelepūs. Pakanka juos pasėti vieną kartą, vėliau krapo augalas pats natūraliai išsisėja, ir jų užauga kiekvienais metais. Taip pat auginkite šalavijus, čiobrelius, kiečius, mairūnus, levandas ir raudonėlius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *