Santuokos konfliktus galima išspręsti ir paprastai

Kaip ir kitur pasaulyje mediacija Vilniuje – tai paprastesnis būdas ir kelias, norint išspręsti konfliktus. Toks kelias, kad juo einant netektų iškart sužinoti viską lemiančio teisėjo sprendimo, o šį tą būtų galima ir pasirinkti daryti pagal save. Visgi, skyrybų priežastys dažnai yra tiesiog žmonių per didelis ego ir nenorėjimas nusileisti vienas kitam, iš esmės nenorėjimas išsaugoti santuokos.

Daug porų išsiskiria

Teisininkai padedaPažvelgę į statistiką matysime, kad porų, kurios išsiskiria, kuo toliau, tuo yra vis daugiau. Tai reiškia, kad tos poros nesugeba išlaikyti savo santuokų arba bent vienas iš poros dalyvių visada turi variantą B – skyrybas. Galbūt tokios paslaugos kaip http://www.medijuok.lt/teismine-mediacija/ mediacija dar galėtų padėti poroms į santykius pažvelgti kitaip ir ne tik vienas kitą kaltinti, bet ir ieškoti, kaip atstatyti santykius, kaip juos sutvarkyti. Poros skiriasi nuolat, o valstybės ir įvairių organizacijų keliamos bangos skatina žmones vengti smurto, nuo jo bėgti, saugoti vaikus, daryti karjerą ir pan. Feminizmas taip pat yra prieš moterų buvimą motinomis ar žmonomis, daug patraukliau atrodo savarankiška nepriklausoma moteris. Galų gale, iš daugybės judėjimų, Bažnyčios nykimo, atrodymo, kad viskas eina geryn, paprasta ilgai kartu gyvenanti tradicinė šeima tampa kone egzotine etnografine šeima, nes dauguma santykių baigiasi teismo salėje, rašant skyrybų dokumentus.

Galima užsiimti mediacija

Tiek šeimos, tiek bet kurių kitų konfliktų metu, galima viską spręsti su teismine mediacija. Metodu, kuomet į tikrą teismą nėra dar einama, tačiau šalys aptaria visus sunkumus ir galvoja, kaip juos spręsti, ieško būdų visoms situacijoms pagerinti. Taigi, teisminės mediacijos metu galiausiai yra surandamas kažkoks sutarimas ir arba išsiskiriama taikiai arba bandoma susitaikyti. Tai tinka visų konfliktinių santykių ir ryšių atvejais.

Ką vertėtų aptarti prieš tuokiantis

Japonų mokslininkai prieš vestuves siūlo sudaryti ir rašytis vedybinį kontraktą. Tai nėra oficiali ikivedybinė sutartis, nurodanti, kaip bus pasidalinti turtai skyrybų atveju. Tai yra, visų pirma, sutartis, kurioje sutuoktiniai gražiuoju vienas įsipareigoja konkrečius dalykus, kuriuos verta aptarti dar prieš tuokiantis: ar pora norės vaikų, kiek vaikų, kur norės gyventi, ar senatvėje padės vieni kitų tėvams, ar sutiks, kad tėvai gyventų kartu su jais, kai juos reikės slaugyti, ar įsipareigos sutuoktiniai išlaikyti, pavyzdžiui, gražią figūrą, o ne priaugti 50 kilogramų, kokios bus šeimos atostogos, ar visada tik taupysite pinigus, ar leisite išlaidauti, ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *