Veterinarijos centras pataria, kaip teisingai šerti šunį

JakovasNėra vieningos nuomonės dėl šunų mitybos. Visų pirma, kiekvienas šeimininkas turėtų stebėti savo gyvūno elgesį ir savijautą, kad nuspręstų, kokie yra augintinio mitybos įpročiai. Tiesa, rinkdami ėdalą turėtumėte pasikonsultuoti su ilgametę patirtį turinčiais specialistais – aukštos kvalifikacijos UAB Jakovo veterinarijos centras atsakys į visus jūsų klausimus ir patars konkrečioje situacijoje. Primename, kad šuns mityba – ne vien gyvybinių funkcijų palaikymas, bet ir augintinio sveikata, gera savijauta, energija ir gyvenimo džiaugsmas.

Kaip pasirinkti tinkamą ėdalą?

Labai svarbu parinkti tinkamą ir augintinio poreikius atitinkantį ėdalą. Sausas maistas parenkamas, įvertinus šuns amžių, svorį, aktyvumą ir net gyvenamą vietą. Tam tikrais atvejais, jei šuo serga viena ar kita liga, ėdalą parenka veterinaras. Itin dažnas klausimas – kas geriau: sausas ar drėgnas ėdalas? Šiuo atveju reikia prisiminti, kad sausas ėdalas yra kur kas labiau koncentruotas, tai reiškia, kad augintiniui jo reikės mažiau. Be to, paprastai sausas ėdalas turi mažiau kalorijų, todėl rekomenduojamas nutukusių šunų šėrimui. Konservuotas ėdalas turi daugiau drėgmės, jo sudėtyje būna daugiau baltymų ir riebalų.

Kuo ir kaip dažnai šerti?

Renkant tinkamiausią ėdalą augintiniui, reikėtų prisiminti, kad šunys nemėgsta pokyčių. Parinkę naujos rūšies ėdalą, duokite jo augintiniui atidžiai stebėdami jo reakciją. Maistas turi patikti šuniui ir nekelti rūpesčių dėl sveikatos. Stebėkite augintinį 5–7 dienas. Jei ėdalas šuniui patinka, gyvūnas bus guvus, energingas, o kailis žvilgės. Veterinarai primena, kad šunį šeriant sausu maistu, šalia visuomet turi būti dubenėlis su švariu vandeniu. Šuo privalo turėti galimybę gerti bet kuriuo paros metu. Sausas ėdalas suaugusiam augintiniui duodamas 1–2 kartus per dieną. Tiesa, sausas ėdalas neturėtų būti vienintelis pasirinkimas – palepinkite augintinį drėgnu ar namie virtu maistu. Praktika rodo, kad vis daugiau žmonių išvis atsisako sauso ėdalo ir šuniui duoda tik natūralų maistą: virtą mėsą ar košes.

Limituokite ėdalo kiekį

Maitindami šunį, išlikite racionalūs: niekada šuns neperšerkite, tačiau ir nelaikykite gyvūno alkano. Jei šuo bus persivalgęs, jausis tingus, be to, persivalgymas gali paskatinti įvairius susirgimus ir sveikatos problemas. Iš kitos pusės, alkanas šuo jaus nerimą, nepasitenkinimą. Maisto stygius taip pat gali tapti ligų priežastimi. Jei abejojate dėl savo augintinio gerovės, pasitarkite su profesionalais – UAB Jakovo veterinarijos centras atliks visus būtinus gyvūno sveikatos tyrimus ir, esant reikalui, paskirs reikalingą gydymą, nustatys mitybos režimą ir padės parinkti jūsų augintiniui tinkamiausią ėdalą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *